Njihuni me Nisa Kallaban, fituesen e garës së 10-të të matematikës në Dubai

7-vjeçarja kosovare, Nisa Kallaba është zgjedhur fituesja e garës së 10 të matematikës në Dubai. Nisa u shpall fituese e garave të matematikës në grupmoshën e saj,…

Ngjarja në Kosovë/ Sa vite burg rrezikon Naim Murseli

Eksperti i sigurisë Nuredin Ibishi ka folur lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Në një intervistë për Euronews ai tha se si porositësi ashtu edhe ekzekutori i…

Moti i ftohtë shton rrezikun e sulmit në zemër, ja si të mbroheni

Me ardhjen e dimrit dhe të ftohtit, rreziku i sulmit në zemër rritet, duke paraqitur një sfidë sezonale për shëndetin kardiovaskular. Disa faktorë kontribuojnë në këtë rritje…

Zenun Hysa nga Kaçaniku vuan nga epilepsia, kërkon ndihmë për t’i mbuluar shpenzimet mjekësore

Familja kanë deklaruar se duhet për ndihmë nga të gjithë ata që kanë mundësi për t’ia siguruar ilaqet e nevojshme, pasiqë janë në vështirësi financiare dhe nuk…

Detaje / Pas vrasjes se Liridonës, prindërit e Naim Murselit marrin vendimin e papritur

Detajet e para të natës tragjike të 29 nëntorit ku mbeti e vrarë 30-vjeçarja, Liridona Ademaj Murseli morën kthesë ditën e djeshme kur Policia e Kosovës arrestoi…

“Babi, bukë…”! I ati rrëfen fjalët e fundit të Liridonës: Më pas dhëndri ma vrau…

Hajdar Ademaj, babai i 30-vjeçares Liridona Ademaj, ka folur pas ngjarjes tragjike që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës, ku e bija mbeti e vrarë si pasojë e…

Çfarë dinte Liridona që bashkëshorti e eleminoi? Gazetari i njohur zbardh detaje të reja nga ngjarja: Nuk e vrau për tradhëti por…

“Unë pashë dhe foto dhe video që ishin publikaur vite më parë. Gjithçka dukej normale. Por kur diçka duket shumë e bukur në jetën e Instagramit mund…

“Dinte sekrete per..” Ilir Kulla për vrasjen e Liridona Ademajt: Priten arrestime të emrave të njohur që lidhen me paranë dhe pushtetin..

Pak ditë më parë, Kosovau trondit nga një vrasje tragjike .Një grua 30-vjeçare, nënë e dy fëmijëve, u ekzekutua kundrejt pagesës dhe për këtë u arrestuan tre…

LAJM I TRISHTE/ Preku zemrat e shqiptarëve duke i kërkuar ndjesë babait, Fabioli ndërron jetë në moshë të re

Ai u bë i famshëm me daljen e tij në “Ka një mesazh për ty”. Fabjoli, në atë kohë 12 vjeç kishte ftuar babain në emision për…

E fundit/ Naim Murseli përballet me babanë për herë të parë pas arrestimit, akuzon Policinë për keqtrajtim

Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen dhe akoma nuk është konfirmuar…

error: Content is protected !!