Me syze dielli dhe i rrethuar nga policë, Fredi Beleri pritet me brohorima në varrimin e gjyshes

I shoqëruar me efektivë të policisë dhe forcave të ndërhyrjes së shpejtë deri tek varri i gjyshes së tij. Me syze dielli për të mbuluar sytë. Me…

“Nuk e mbylli gojën më, krejt mashtrues…”, çfarë po paralajmëron Vesa Vllasaliu

Ish-banorja e Big Brother VIP Kosova 2, Vesa Vllasaliu vazhdon të jetë e komentuar dhe shumë aktive në rrjetet sociale. Pas një muaji qëndrim në shtëpinë e…

I erdhi fatura 15 mijë euro, nga panika ndërron jetë..

Një pensioniste 88-vjeçare nga Camporosso, në rajonin e Ligurias në Itali, ka ndërruar jetë, pasi ka parë shifrën e majme në faturën e saj të ujit, që…

Zvicë r ndodh dhe kjo! 40-vjeçari preferon të shkojë në burg para se të paguajë SBB-në 30 franga..

N. Trapp (40) ishte ulur në tren dhe donte të tregonte biletën e tij elektronike. Por bateria e celularit në të cilin ishte ruajtur bileta ishte bosh….

Mirësevini në vendin ku këngëtaret paguhen 5 mijë euro në natë, kurse mjekët 500 euro në muaj!

Mirësevini në vendin ku këngëtaret paguhen 5000 euro në natë, kurse mjekët 500 euro në muaj, në vendin me cover foto me libra, kurse realitet me tentene,…

Rusia: Më e keqja nuk ka ardhur ende, këtë ditë do kërsasë ..

30 viktima dhe qindra të plagosur, ky ishte bilanci i sulmeve të një dite më parë të avionëve rusë në disa zona të Ukrainës, që konsiderohet si…

Pse gratë paguhen më pak se burrat në Gjermani..?

Gratë në Gjermani fitojnë pothuajse një të pestën më pak në orë se burrat. Në të njëjtën kohë, këto dallime janë më të vogla në lindje sesa…

“Mos m’i përmend ata dreqen të larëm” – Shefqet Krasniqi komenton Big Brother Vip Kosovën

Hoxhë Shefqet Krasniqi, ka komentuar spektaklin Big Brother Vip Kosova. Hoxha i ka quajtur “dreqën të larëm” pjesëmarrësit. “O dreq i larëm është ai, mos ma përmend…

Shefqet Krasniqi :Ja çfarë do te ndodhë me keta dunja !

Dr. Shefqet Krasniqi (Sibofc në komunën e Kastriotit-Rajoni i Prishtinës, 20 qershor 1966) ështe ligjërues në Fakultetin e Studimeve Islame[1], imam në Xhaminë e Madhe në Prishtinë,[2]…

Kthehen nga emigrimi për festat, paguajnë gjithë listën e borxheve në dyqanin e fshatit

Dy emig rantë shqiptarë në SHBA kanë bërë një gj est shumë human, duke bërë xhiron e rrjetit. Bëhet fjalë për Alfred Përgjonin dhe Admir Lufi, të…

error: Content is protected !!